Terrassa o Tarrasa? Méndez de vigo ho té clar

Rate this post

Confusió lingüística o aplicació sui generis de l’article 155? Sigui quina sigui la raó, el fet és que el ministeri d’Educació i Cultura espanyol i el seu titular han decidit referir-se a la cocapital del Vallès Occidental amb un nom no oficial i no utilitzat des de la fi de la dictadura franquista.

Efectivament, en una nota de premsa distribuïda aquest dijous, s’informa com el ministre i portaveu del Govern espanyol, Íñigo Méndez de Vigo, felicita a la ciutat de “Tarrasa” per la seva recent designació com a Ciutat Creativa per la UNESCO en la categoria de Cinema.

Powered by WPeMatico

Translate »